Muhtaroğlu: Irak Türkmenleri Tehlikede

03 Haziran 2011

Türkmenlerin yaşadığı Irak’ın Tuzhurmatu ilçesinde dün meydan gelen patlamanın ardından Salahaddin il meclisi üyesi Ali Haşim Muhtaroğlu bugün Orta mahallesini ziyaret etti.

Türkmenlerin yaşadığı Irak’ın Tuzhurmatu ilçesinde dün meydan gelen patlamanın ardından Salahaddin il meclisi üyesi Ali Haşim Muhtaroğlu bugün Orta mahallesini ziyaret etti. Muhtaroğlu, Salahaddin vali yardımcısı Ahmet Koca tarafından karşılandı. Yıkılan binaları dolaşan Muhtaroğlu mahalle sakinlerine geçmiş olsun dileklerini iletti ve terör eylemini yapanları lanetledi. Ali Haşim Muhtaroğlu şunları söyledi:

‘Her zaman Türkmenler ve Türkmen bölgeleri terör tarafından hedef alınıyor. Bu kez de bir Türkmen mahallesi teröristlerin hedefi oldu. Patlamanın bulunduğu bölgede hiç bir resmi yada askeri devlet binası olmamasına rağmen terör yine hedef almak istedi ama vatandaşların teyakkuzlu olması ve emniyet güçlerine durumun bildirilmesi büyük bir faciayı engelledi. Irak hükümeti bugüne kadar Türkmen bölgelerinin emniyetine Türkmen vatandaşının mal ve can güvenliğine önem vermemiştir. Bir daha Irak hükümetine sesleniyoruz: Türkmen bölgeleri ve insanları çok tehlikededirler. Güvenliği sağlamak hükümetin görevidir.

haberler.com

Comments are closed.