BM Irak Temsilcisi Ed Milgert Kerkük’te

03 Haziran 2011

Sıkı güvenlik önlemlerin altında Kerkük’e gelen temsilci Milgert’in ilk durağı Kerkük Valilik binası oldu. Milgert Kerkük yerel yönetim yetkilileri ile bir araya gelerek son gelişmeleri görüştü. Temsilci Kerkük Valisi Necmettin Kerim, Meclis Başkanı Hasan Turan ve il meclisi üyeleri ile bir araya geldi.

Milgert’in Kerkük’teki yetkililerle yaptığı görüşmesinin ana gündem maddesi Kerkük yerel seçimleri oldu. Milgert daha sonra Kerkük Vali Yardımcısı Rakan Sait ile görüştü. Görüşme sırasında Kerkük’te yapılacak yerel seçimlerin tüm kesimleri memnun edecek şekilde gerçekleşmesinden yana olduklarını ifade etti.

Milgert’in bir sonraki durağı Kerkük İl Meclis Başkanı Hasan Turan’ın bürosu oldu. Yapılan sırasında açıklamada bulunan Hasan Turan, Kerkük yerel yönetiminin tek ekip olarak çalışmak istediklerini böylece Kerkük’e hizmet edeceklerine inandığını söyledi.

Kerkük’te tüm kesimlerle görüşmeye gayret eden temsilci Milgert Türkmen yetkilileri, Araplar ve Kürtlerle de görüştü.
Milgert’in Kerkük ziyareti sırasında güvenlik tedbirlerinin üst düzeye çıkarması dikkati çekti. Kerkük hava sahası helikopterler tarafından kontrol altında tutuldu.

biz türkmeniz

Comments are closed.