Kerkük’te Uzun Yıllar Sonra Kar Yağdı

02 Şubat 2017

k

Kerkük beyazlara büründü ve güzel bir hava durumu yaşadı,yıllar sonra ilk kez Kerkük’te yağan kar yağışı herkesi çok mutlu etti.

Karın yağması en çok yıllardır bu bekleyiş içinde olan Kerkük vatandaşlarını mutlu etti. Kerkük vatandaşları da mutluluklarını Türkmeneli Tv ile paylaştılar ve bu yılın hayırlara vesile olmasını temenni ettiler.

Kerkük’te kar yağışı günlerdir devam eden soğuk havanın ertesinde kendisini gösterdi.
Vatandaşlar sabah saatlerinde dışarıya akın etti ve karın keyfini resim çekerek ve kar topu oynayarak doyasıya yaşadı.Bu güzel günün unutulmaması için Kerkük’ün Bağdat Yolu semtinde vatandaşlar cep telefonları ile videolar ve selfiler çektiler.Bu güzellikten tabiki de Kerkük’te Hasasu’da nasibini almış oldu ve karlara büründü.
Bunun yanında Türkmeneli TV, beyazlara kaplanan Kerkük’ü ve karın yağışını canlı yayınla ekranlara taşıdı.
Hava durumunun düşmesi ile kar yağışı başladı ve Kerkük’ün yıllardır beklediği o an sabah yaşandı.Vatandaşlar karın en çok olduğu yerlere gidip bir birleri ile kar topu oynamaya başladılar ve bu güzel günün keyfini doyasıya çıkardılar. Vatandaşlar Türkmeneli TV muhabirine konuşarak karın her zaman yağması ve Irak’a özellikle Kerkük’e bereket ve hayır getirmesi temennisinde bulundular.

Kerkük.net

 

 

 

Comments are closed.