Kerkük’te Barış Kız Lisesi’nde Salon Açılışı Yapıldı

14 Mart 2017

b

Eğitim Bakanlığı Türkmence Eğitimi genel müdürü Çetin Kölemen Kerkük’te Barış Kız Lisesi’nde Türkmeneli Vakfı tarafından ihtiyaçları karşılanan Toplantı ve münasebetler salonu’nun açılışı yaptı.

Açılış Törenine Irak Türkmen Cephesi yetkilileri ve Kerkük il Eğitim Müdürlüğü Türkmence Eğitimi müfettişleri katıldı. Açılış töreni Irak ulusal marşı ve Türkmen milli marşı’nın okunmasıyla başladı. Tören sırasında konuşan Eğitim Bakanlığı Türkmence Eğitimi genel müdürü Çetin Kölemen Türkmeneli Vakfı’na teşekkürlerini sundu.
Kerkük Eğitimi Müdürlüğü genel müdür yardımcısı Ömer Kadir de yapılan bu çalışmadan dolayı Türkmence Eğitimi’nde çalışan öğretim üyelerini tebrik etti. Türkmen Eğitim Merkezi müdürü İmat Beyatlı ise yapılan çalışma hakkında şunları kaydetti:

Türkmnelei İşbirliği ve Kültür Vakfı kurulduğundan itibaren Irak’ta Irak Türkmenlerine Türkmenelinin her bölgesinde, her alanda projelerini Türkmen milletine  sunmaktan geri kalmamış, hizmet etmekte ve yardımlarını hız kesmeden devam ettirmiş ve ettirmeye de devam edecektir.
Barış Kız Lisesi okul anfi salonunun açılışını ve eğitim hizmeti çerçevesinde maddi ve manevi olarak tüm sorumluluklarını üstüne almış ve üstüne düşen vazifeyi layıkıyla yerine getirmiştir.

Barış Kız Lisesi’nde Türkmeneli Vakfı tarafından ihtiyaçları karşılanan Toplantı ve münasebetler salonu’nun açılış töreninde lise öğrencileri tarafından şiirler okundu. Açılış töreninde ayrıca göçmenlerin çektiği çilelerle ilgili tiyatro oyunu sergilendi.Törenin sonunda salonun ihtiyaçlarının karşılanmasında emeği geçenlere Irak Türkmen Cephesi sorumluları ve Türkmen Eğitimi yetkilileri tarafından plaketler sunuldu.

Kerkük.net

 

 

 

Comments are closed.