Kerkük’te Sergi Açılışı

13 Nisan 2017

k

Meslek eğitimi bir kez daha kendini gösterdi. Kerkük Eğitim Genel Müdürlüğü Meslek Eğitimi Müdürlüğü 14.yıllık üretim sergisini düzenledi. Zehra Meslek Lisesi’nde düzenlenen serginin açılışına çok sayıda yerel yetkili ile eğitimciler katıldı. Sergide Kerkük’teki meslek eğitiminin yetenek ve kabiliyeti gözler önüne serildi.
Serginin açılışına Kerkük Eğitim Genel Müdürü Yardımcısı Ömer Kadir, müfettişleri ile Kerkük Eğitim Müdürlüğü bölüm müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı. Sergide Kerkük’teki meslek liselerinin bilimsel ve teknoloji alanındaki çalışmaları yer aldı.
Düzenlenen sergide gösterime sunulan öğrencilerin deney ve bazı diğer çalışmaları katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Kerkük Ziraat Lisesi Müdürü Ali Cuma Bektaş öğrencilerin yaptıkları zirai ürünlerden söz etti.
Öte yandan sergiye uygulamalı sanatlar bölümündeki öğrenciler yaptıkları konuşmada özellikle terzilik, elbise, ev eşyaları ve diğer bazı el işleri ürünlerinin yer aldığı serginin katılımcılar tarafından büyük ilgi gördüğünü bildirdiler.

Kerkük.net

 

 

 

Comments are closed.