NÜCEYFİ – YILDIZ GÖRÜŞMESİ

19 Nisan 2017

bbb

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Usame El Nüceyfi Bağdat’taki resmi ofisinde Türkiye Cumhuriyeti Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız’ı kabul etti. Nüceyfi, Türkiye’de yapılan anayasa değişikliği referandumunda başarılı sonuç elde edilmesinden dolayı tebriklerini iletti. Nüceyfi’nin basın ofisinden yapılan açıklamaya göre görüşmede, siyasi gelişmeler, Musul operasyonları ve Musul’un geleceği konuları ele alındı. Görüşmede ayrıca, ikili ilişkiler ve Türkiye Cumhuriyeti Bağdat Büyükelçisinin Necef ve Kerbela illerinde Türkmen Telaferli göçmenlerle görüşmesi ve yardım dağıtmasının değer verici bir iş olduğu vurgulandı.
Nüüceyfi, Telafer’deki durumun hassas olduğunu, topraklarını korumak için Telafer halkının ise kurtarma operasyonlarına yardım etmesi gerektiğine vurgu yapıtı. Nüceyfi,, terör örgütlerinin sebep olduğu yıkımlarda Türkiye Cumhuriyetinin yıkımların yaşandığı bölgelerde yeniden imarındaki önemine değindi. Nüceyfi ayrıca, Musul’un batı yakasında operasyonlar nedeni ile her geçen gün artan göçmen sayısı nedeni ile insani yardımların yoğunlaştırılmasının önemine değindi.

Türkiye’nin Cumhuriyeti Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Usame El Nüceyfi’ye aktif rol oynamasından dolayı teşekkür ederek, Türkiye Cumhuriyetinin her zaman terörle mücadele ve yeniden yapılandırma konularında Irak’ın yanında olduklarını belirtti.

Kerkük.net

 

 

 

Comments are closed.