KERKÜK’TE İLK YARDIM KURSU

20 Nisan 2017

bbb

Hilal Toplum Sağlığı Derneği’nin Kerkük’te Türkmence Eğitim Bölümü koordinasyonuyla Türkmence Eğitim veren okulların beden eğitimi öğretmenlerine verdiği ilk yardım kursu sona erdi.
Kursa Hilal Toplum Sağlığı Derneği Başkanı İstebrak Yazaroğlu, Kerkük Türkmence Eğitim Bölümü Müdürü Hazım Şükür Tavuklu, Türkmen Eğitimciler ve Öğretmenler Örgütü başkanı Abdülselam Bayraktar, eğitim müfettişleri ve Türkmence eğitim veren okullarında öğretmenleri katıldı.
Antrenör Müeyyed El Hüseyin sporda karşılaşılacak sakatlanma ve yaralanmalarla ilgili sunulacak ilk yardımla ilgili katılımcılara bilgi verdi. Daha sonra kursa katılan öğretmenlere sertifikalar ve ilk yardım çantası verildi.
Kerkük Türkmence Eğitim Bölümü Müdürü Hazım Şükür Tavuklu ve Hilal Toplum Sağlığı Derneği Başkanı İstebrak Yazaroğlu düzenlenen kursun önemine vurgu yaptılar.

Türkmence Eğitim Bölümü Müdürü Hazım Şükür Tavuklu şöyle devam etti:
Hilal Toplum Sağlığı Derneği’ne sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Hep beraber güzel bir faaliyette bulunduk. Türkmence Eğitim veren okulların beden eğitimi öğretmenlerini acil yardım kursuna aldılar. Doğrudan öğretmenlerin konuşmalarına göre ve izlediğimiz haberlere göre bu kurs çok yararlı ve faydalı bilgiler vermişlerdir.

Hilal Toplum Sağlığı Derneği Başkanı İstebrak Yazaroğlu ise şunları kaydetti:
Türkmence Eğitim Müdürlüğü’ne bu konuda bize destek verdiği için teşekkür ediyorum. Türkmen okullarında öğrencilerimize herhangi birşey olursa bu kursa katılıp eğitim alan öğretmen acil müdahale yapacaktır.

Kerkük.net

 

 

 

Comments are closed.