KERKÜK ÜNİVERSİTESİ’NDEKİ POSTER VE FOTOĞRAFÇILIK SERGİSİ SONA ERDİ

05 Mayıs 2017

ddd

Kerkük Üniversitesinin ev sahipliği yaptığı ve 17 üniversitenin katıldığı Poster ve Fotoğrafçılık Festivali’nin sona ermesi münasebetiyle, Kerkük İl Eğitimi Müdürlüğü’ne bağlı Spor Aktiviteleri salonunda kutlama düzenlendi. Kutlama sırasında spor ve sanatsal etkinlikler sergilendi.
Söz konusu kutlamanın şiddet ve aşırılığa karşı ve terör örgütü DAEŞ’le mücadele eden güvenlik güçlerine destek için düzenlediği bildirildi.
Yüksek Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Bakanı Aburrezzak El İsa riayetindeki Kerkük Üniversitesinin ev sahipliği ve sahipliği yaptığı ve 17 üniversitenin katıldığı Poster ve Fotoğrafçılık Festivali’nin sona ermesi münasebetiyle, Kerkük İl Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Spor Aktiviteleri salonunda kutlama düzenlendi. Kapanış kutlamasına Kerkük Üniversitesi Rektörü Abbas Taki, Yüksek Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Bakanlığı Temsilcisi Husam Mümin, üniversite rektörleri ve .çok sayıda dekan katıldı.
Kutlama Kur’an-ı Kerim’den ayetlerin okunmasıyla başlarken daha sonra şehitlerin ruhuna Fatiha suresi okundu. Ardından Irak Milli marşı çalındı. Kutlamada konuşma yapan Kerkük Üniversitesi Rektörü Abbas Taki, Kerkük Üniversitesi’nin terör örgütü DAEŞ’in saldırılarına maruz kalan üniversitelere kapılarını açtığını ve öğrencileri kucakladığını ifade etti. Taki, Festivale katılan üniversitelere başarılar diledi.
Kutlama sırasında spor ve sanatsal etkinlikler sergilendi. Kutlamada ayrıca Jimnastik göstersi ve kısa boylular için özel futbol maçı düzenlendi.
Söz konusu kutlamanın şiddet ve aşırılığa şiddet ve aşırılığa karşı ve terör örgütü DAEŞ’le mücadele eden güvenlik güçlerine destek için düzenlendiği bildirildi. Festivale katılan öğrenciler Kerkük Folklörü’nden faaliyetler sundu. Festivalde ayrıca halk oyunları oynandı.
Festivale aralarındaKoncagül Anaokulu’nun da bulunduğu çok sayıda anaokulu katıldı. Koncagül Anaokul minkleri Türkmence şarkılar ve vatan secdası şle ilgili şiirler sundu.
Festivale katılan anaokullar ödüllendirildi. YÜksek Eğitim ve Bilimslel Araştırmalar Bakanlığı Temsilcisi HUsam Mümin Türkmeneli Televizyonu’na açıklamalarda bulunarak festivalin teörr örgütlerine arşı bir mesaj anlamında olduğunu bildird. Mümin, Kerkük Üniversitesi’nin Festivalin düzenlenmesindeki  önemli rolüne vurgu yaptı. Husam Mümin ayrıca Türkmeneli TV’ye teşekkür etti.
Kerkük Üniversitesi Rektörü Abbas Taki de festival hakkında konuştu. Kutlama sonunda festivale katılan heyetler ve üniversite rektörleri ödüllendirildi.

Kerkük.net

Comments are closed.