Kerkük’te K1 Askeri Üssüne Saldırı

08 Mayıs 2017

bbb

Kerkük’ün güneydoğusundaki Keyvan  bölgesinde bulunan peşmerge güçlerine ait operasyonlar komutanlığına yönelik DAEŞ teröristleri tarafından saldırı düzenlendi. Saldırıda 5 DAEŞ teröristi ölü olarak ele geçirilirken 2 peşmerge hayatını kaybetti ve 6′sı da yaralandı.
Türkmeneli Televizyonu, terör örgütü DAEŞ’e ait 5 intihar eylemcisinin düzenlediği terör saldırısı yerini görüntüledi. İntihar eylemcilerinin peşmerge güçleri ile girdiği çatışmada 2 intihar eylemcisi kendisini havaya uçurdu diğer üçü de öldürüldü.
Türkmeneli TV’ye açıklamada bulunan peşmerge komutanlarından Binbaşı Hiva Abdullah Raş, DAEŞ’in sabah saatlerinde kentin güneyindeki operasyonlar komutanlığını hedef aldığını söyledi. Saldırıda 3′ intihar eylemcisi 5 militan ölü olarak ele geçirildi. Saldırıda ayrıca 2 peşmerge hayatını kaybederken 6 peşmerge de yaralandı ifadelerini kullandı.
Musul operasyonlarını başarılı olması DAEŞ militanları için moral bozukluğu oluşturduğunu belirten peşmerge komutanlarından Binbaşı Hiva Abdullah Raş, şunları kaydetti:
Irak’ta her  geçen gün toprak ve güç kaybeden ve Musul operasyonun başarılı olması DAEŞ terör örgütü üyelerinde aşırı moral bozukluğu yarattı. Bu saldırılarla varlığının devam ettiğini göstermeye çalışan DAEŞ teröristleri Kerkük ve Musul’daki bazı güvenlik bölgelerine başarısız saldırılarda bulunuyorlar dedi.

Kerkük.net

 

 

 

Comments are closed.