Salihi, DAEŞ’in Telafer’deki Saldırısını Şiddetle Kınadı

07 Temmuz 2017

ersat-salihi-istanbul-a-geliyor-8427483_x_o

Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşat Salihi, terör örgütü DAEŞ’in Telafer’de 200′den fazla Türkmeni katletmesini şiddetle kınadı.
Telaferlilerin içinde bulundukları durumdan ders almaya davet eden Salihi, terör örgütü PKK’nın Telafer’i ele geçirmek için planların olduğunu da söyledi ve şu ifadeleri  kullandı:
Telaferliler 2014′den şimdiye kadar 960′dan fazla şehit vermişlerdir.
Telafer’de Sunni, Şii diye ayrılıklar olmuştur ve bu hatalarını kabul  etmeleri lazım. Biz Irak Türkmen Cephesi olarak her zaman barışı sağlamak için nasihatte bulunduk ve bir araya getirdik.
Ben tekrardan idam edilen sivillere hem Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı olarak hem de İnsan Hakları Komisyon Başkan Yardımcısı olarak bu olayı kınamaktayım. Bu konu ile ilgili İnsan Hakları Örgütleri de davet ettik. Komisyonumuzdan da böyle bir beyan çıktı. Bu bir katliamdır ama  milletler milli kimliğini unutmazsa böyle bir duruma maruz kalmaz.
Telaferliler kendi kendilerine bu zulmü ettiler. Tekrar Telafer’e geldiklerinde  mezhep farklılığı fitnesini ortadan kaldırmaları lazım aksi takdirde kendilerine daha fazla zarar gelir.

Kerkük.net

 

 

 

Comments are closed.