Marina projesi birinci yaptı

18 Eylül 2017

1505463964_tuzla_belediye_baskani_dr_sadi_yazici

İstanbul Tuzla Belediyesi, ‘Yerel Yönetimler Arası Proje Yarışması’nda birincilik ödülü kazandı. Kent Ekonomilerine Katkı Projeleri dalında ‘Tuzla Marina’ projesi birinci seçilen Tuzla Belediyesi, ke

AK Parti 6. ‘Yerel Yönetimler Arası Proje Yarışması‘nın sonuçları açıklandı. Tuzla Belediyesi, ‘Kent Ekonomilerine Katkı Projesi’ dalında birincilik ödülü kazandı. Ankara’da düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden birincilik ödülünü alan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, elde ettikleri başarıdan dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

HAYALDİ GERÇEK OLDU

Tuzla Marina Projesi’nin sadece bir alışveriş, eğlence merkezi olmadığını, bir sosyal yaşam alanı olduğunu belirten Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, şu açıklamada bulundu: “Bu birincilik ödülü bizim için çok önemli ve mutluluk verici. Planlaması 2011 yılına dayanan ve 2014 yılında yola çıktığımız Tuzla Marina Projesi ile bir hayali gerçeğe dönüştürdük. Türkiye’nin en büyük ve vizyon projelerinden biri olan Tuzla Marina’yı, dünyada eşi benzeri olmayan bir mimari ve yine bir ilk olan beş fonksiyonlu özelliği ile bölge halkına ve ülkemize kazandırdık. Turizm ve ticaret alanında, hem ilçemizin, hem bölgemizin hem de ülkemizin ekonomisine katkıda bulunacak bir proje bu”.

www.yenisafak.com

 

 

 

Comments are closed.