Haydar el İbadi: Cezasını keseceğiz!

10 Kasım 2017

YIOIrak Başbakanı Haydar el İbadi, terörü yendikleri gibi yolsuzlukların da üstesinden geleceklerini ve suçlulara hak ettikleri cezayı vereceklerini belirtti.
İbadi, ‘Erbain’ anmaları dolayısıyla devlet televizyonundan yaptığı açıklamada, “Terörü yendiğimiz gibi yolsuzlukların da üstesinden geleceğiz. Yolsuzluk  yapanları hak ettikleri hapis cezasına çarptıracağız” dedi. DEAŞ tarafından düzenlenen saldırılar nedeniyle yerlerinden edilenlerin evlerine dönebilmesi için gerekli çabayı sürdüreceklerini söyleyen İbadi, Erbain törenleri dolayısıyla Kerbela’yı ziyaret edenlerin güvenliğini sağlayacaklarını ifade etti.

İbadi, önceki gün düzenlediği basın toplantısında da bundan sonraki mücadelelerinin yolsuzluğa karşı olacağını söylemişti.

Irak’ta cuma gününe denk gelecek Erbain etkinliklerine katılmak için yurt  içi ve dışından çok sayıda kişi Kerbela’ya gidiyor.

Kerbela’da Hazreti Hüseyin’in öldürülüşü, her sene Aşura Günü’nde anılıyor. Şiilikte, hicri takvime göre Aşura Günü’nden 40 gün sonrasında yapılan anma etkinliklerine Erbain (Kırkıncı Gün) törenleri adı veriliyor.

 

 

HABER7.COM

Comments are closed.