MGK’da gündem seçim

31 Mayıs 2018

resized_49b89-a029fc7fmgkParlamenter sistemin son olağan MGK toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe’de düzenlendi. 3 saat 15 dakika süren toplantıda, 24 Haziran seçimlerinin güvenliği için alınan tedbirler en önemli gündem maddesi oldu.
illi Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen ve 3 saat 15 dakika süren toplantının en önemli gündem maddesi seçim güvenliği oldu.

PROJE ÖRGÜT VURGUSU

Toplantı sonrası yayımlanan bildiride, 24 Haziran seçimlerinin, huzur ve güven ortamında gerçekleştirilmesi için alınan tedbirler hakkında Kurula bilgi sunulduğu kaydedildi. MGK toplantısında, ülkenin güvenliğini yakından ilgilendiren önemli iç ve dış gelişmelerle, güvenlik güçlerince kamu düzeni ve güvenliğini, toplumun huzurunu, birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik girişimlere karşı alınan tedbirlerin çok yönlü ele alındığı belirtildi. Bildiride, “proje terör örgütleri”ne açık veya gizli destek veren, teröristleri korumak için her türlü bahaneyi üreten ülkelerin, terör örgütleri arasında ayırım yapmadan uluslararası hukuka uygun hareket etmeleri gerektiği vurgulandı. Toplantıda Türkiye’nin karada, denizde ve havada kendi hak ve menfaatlerini korumadaki kararlılığı bir kez daha güçlü bir şekilde beyan edildi.

PARLAMENTER SİSTEMİN SON OLAĞAN TOPLANTISI

Dünkü toplantı, parlamenter sistemin son olağan toplantısı oldu. Başbakanlık makamının son kez temsil edildiği toplantıya katılan Başbakan Yıldırım da, Başbakan olarak son kez Kurul’da yer aldı.

Comments are closed.