ITC Yürütme Kurulu Kerkük’te Toplantı Düzenledi

18 Ocak 2019

8238AFD1-3DFD-4F7D-9405-C607132FAD68Irak Türkmen Cephesi yürütme kurulu, siyasi temsil Kerkük Türkmen Cephesi listesi’nin meşru hakkıdır.

Irak Türkmen Cephesi genel Başkanı Erşat Salihi ve yürütme kurulu üyleri,Başkanlık binasında toplantı düzenledi.

Toplantıda,Irak’ta ve Türkmeneli bölgesinde yaşanan son gelişmelerin yanısıra, Bağımsız Yüksek Seçim Komisyonu Üyelerinin geri dönmesinden sonra bir Türkmen komisyon üyesi atanmasının ihtiyac ve önem arz ettiğini belirterek, bu önemli kurumda Türkmenlerin temsil edilmesini sağlamk için çalışmalarında devam ettiği belirtildi.

Irak Türkmen Cephesi yürütme kurulu üyeleri, tüm kamu kurumlarında Türkmenlerin temsilini isterken bakanlık kabininde siyasi temsil Kerkük Türkmen Cephesi Listesi’nin meşru hakkı olduğunu vurguladı.

Toplantıda,Türkmenlerin hedeflerini ile çıkarlarına ulaşmak için bir sonraki aşamada Türkmen politik söylemini birleştirmek amaçlı, Türkmen Meclisi’nin gerçek Türkmen siyasi partileri tarafından yeniden aftifleştirilmesi de ele alındı.

Öteyendan Irak Türkmen Cephesi yürütme kurulu üyelerinin işlevlerinin ve görevlerinin yeniden dağıtılması dahil olmak üzere çeşitli kararlar alındı.

Comments are closed.