Turan ve Beraberindeki Heyet Uluslararası Kerkük Havaalaanı’nı Ziyaret Etti

12 Mart 2019

9366c66732988e72ef10f6f018de30f8_L

Irak Türkmen Cephesi Başkan Yardımcısı Hasan Turan ve beraberindeki Kerkük İl Meclisi Türkmen Kitlesi’nin bazı üyeleri ile birilkte Kerkük Havaalanı’nı ziyaret etti.

Ziyarette havalanının iç ve dış seferlerinin yapılması için yapılan onarım çalışmalarının aşamaları ele alındı.

Ziyaretçi heyet uluslararsı Kerkük havaalanı müdürü dr. Ziyad hüseyin ve Kerkük Müfettişlik Bürosu Müdürü Yarbay Erkan El Mesari tarafından karşılandı. Ziyaretçi heyet uluslararası Kerkük Havaalanının seferler yapabilmesi için ihtiyaçları ele aldı.

Heyet ayrıca havaalanının giriş kapısı, Yolcular için resepsiyon ve çıkış salonunu birbirine bağlayan ana yol, havaalanı koridoru ve mühendislik ve pist çalışmalarını inceledi.

Türkmeneli Televizyonu’na konuşan Irak Türkmen Cephesi Başkan Yardımcısı Hasan Turan Kerkük Havaalanının Kerkük ekonomisi için önemli bir kaynak olduğunu dile getirdi.

Uluslararası Kerkük Havaalanı Müdürü Ziyad Hüseyin ise yaptığı konuşmasında çalışmaların iyi bir şekilde ilerlediğini belirtti. Hüseyin Pistler, güvenlik çitleri ve inşaat departmanları gibi çalışmaların önümüzdeki Mayıs ayında tamamlanması için çalışmaların devam ettiğini söyledi. Hüseyin çalışmaların gecikmesindeki etkenlerden birinin ise kötü hava koşulları olduğunu da dile getirdi.

 

Türkmeneli TV

Comments are closed.