ALTINKÖPRÜ KATLİAMI ANMA PROGRAMI HAZIRLIRĞI

15 Mart 2019

17-1378-1552634150-Oj

28 Mart 1991 Altınköprü katliamı anma programını hazırlamak amacıyla ITC Türkiye Temsilciliğinde bir toplantı gerçekleştirdi

Türkmenlerin uğradıkları insan hakları ihlallerinin akademik ortamda öğrencilere anlatması, milli haklarımızın korunması ve tevsiki için Ankara Hacı Bayram Üniversitesi akademisiyen ve öğrencilerle ortak çalışmalar yürütülmesi kararı alındı.
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Hukuk Fakültesi öğretim görevlisi Dr. Burak Doğan,Türk Akademik Hukuk Topluluğu Başkanı Alperen Mursal ve Yardımcısı Kaan Özbudak, anma programının tertiplenmesi için ITC Türkiye Temsilciliğinde, Mehmet Tütüncü ile bir araya geldiler Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Ankara şubesi Başkanı Necmettin Canabaz da toplantıda hazır bulundu.
Milli belleğin taze tutulması, şehitlerimizin aziz hatıralarının anılması ve yeni nesillerin geçmişteki acılardan haberdar edilmesi amacıyla bir haftalık anma programı yapılması kararlaştırıldı.
Bu amaçla, bir hafta sürecek anma prgaramı kapsamın da  sergi yapılması, tanıtım amaçlı yayınların hazırlanması ve prgramın son günü için panel tertiplenmesi kararlaştırıldı.

Comments are closed.