ITC TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİNE DEĞERLİ İSİMLERDEN ZİYARETLER

01 Nisan 2019

55627767_326842204637437_2940671130119176192_n

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Resmi Sözcüsü ve Kerkük İl Meclisi Üyesi Ali Mehdi, yeni görevinden dolayı ITC Türkiye Temsilcisi Mehmet Tütüncü’ye tebrik ziyaretinde bulundu.

27 Mart 2019 tarihinde Temsilcilik makamında gerçekleşen görüşmede, Suriye Türkmen Dernekleri Federasyonu Başkanı Tarık Sülo Cevizci ve Türkmeneli İşbirliği ve Kültür Vakfı Irak Eski Sorumlusu Talat Zülal de hazır bulundu.

Türkmeneli’ndeki güncel gelişmelerin ele alındığı görüşmede Mehdi, Kerkük’te cereyan eden son gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Suriye Türkmenleri ile Irak Türklerinin kader ortaklığını vurgulayan Cevizci ise, bölgedeki son durum hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Konuklara, bu süre zarfında yapılan faaliyetler hakkında bilgi veren Tütüncü, Türk Dünyası ile olan güçlü bağların önemine dikkat çekerek, ITC’nin kapısının tüm soydaşlara açık olduğunu belirtti. Görüşmeye ITC Türkiye Temsilci Yardımcısı Adil Selbi ve ITC TT Hukuk ve Siyasi işler danışması Ali Hüseyin Bayatlı da hazır bulundu.

Görüşme sonunda Tütüncü’ye tebriklerini sunan Mehdi, Sülo Cevizci ve Zülal yeni görevinde başarılar dilediler. Bu üç değerli şahsiyetin anlamlı bir rastlantı sonucu ITC çatısı altında bir araya gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Tütüncü, Türkmeneli ve Türk Dünyasının tek yürek olduğunun altını çizdi.

Comments are closed.