ITKAD’D-TAN TÜTÜNCÜYE TEBRİK ZİYARETİ

16 Nisan 2019

Merkezi İstanbul’da bulunan Irak Türkmenleri Kardeşlik ve Kültür Derneği Başkanı Salman Nalbanat ve beraberindeki Heyet Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilcisi Mehmet Tütüncü’yü yeni görevinden dolayı tebrik ziyaretinde bulundu. Dernek başkanı Nalban’ta Dernek Yöneticilerden Mehmet Celal Avcı, Nizam İzzettin ve Hüseyin Salihoğlu eşlik etti.
15 Nisan 2019 Pazartesi günü temsilcilik makamında gerçekleşen ziyarette, Türkmeneli bölgesindeki güncel meseleler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Aynı zamanda Türkiye’de yaşayan Türkmenlerin sorunlarını üzerinde duruldu ve çözüm yolları tartışıldı. Görüşmede ileri yönelik yapılacak proje ve etkinliklerde kurumlar arası ilişki ve işbirliğinin artırılması üzerinde duruldu.
Tütüncü, görüşmeden duyduğu memnuniyeti ifade ederek ITC olarak tüm Türkmen Kurum ve kuruluşlarıyla güçlü ilişki ve işbirliği içinde olmayı hedeflediklerini söyledi. Ziyaret sonunda Nalbant ve beraberindeki heyet tebrik ve başarı dileklerinin yineleyerek her alanda işbirliği yapmaktan yana olduklarını söylediler.

Comments are closed.