KERKÜK’TE TERÖRİST AVI

15 Haziran 2011

Kerkük Polisi, kentte çok sayıda kanlı saldırıdan sorumlu bir terör şebekesinin çökertildiğini duyurdu. 11 kişilik şebekenin Kerkük’te son 8 ayda bomba yüklü araçlar, yol kenarına yerleştirilen bombalar ve susturuculu silahlarla düzenlenen saldırıdan ve onlarca kişinin ölümünden sorumlu olduğu belirtildi.

Konuya ilişkin bilgi vermek için Kerkük Polis Müdürlüğü’nde bir basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısında Kerkük Polis Müdürü General Cemal Tahir ve Kerkük Polis Müdür yardımcısı General Turhan Abdurrahman hazır bulundu.

General Cemal Tahir, yakalanan teröristlerin Irak İslam Devleti, Ansar El Sünne ve Ansar El İslam Terör örgütleri mensubu olduklarını açıkladı. Soruşturma sırasında suçlarını itiraf ettiklerini söyleyen Tahir, yakalananlar arasında sözde Irak İslam Devleti Örgütü Kerkük Valisi ile silahlı gruplardan birinde terör saldırılarını finanse etmekten sorumlu bir kişinin de yer aldığını ifade etti.

Kerkük Polis Müdürü yakalanan teröristlerin geçtiğimiz haftalarda Kerkük Polis Müdürlüğü yakınındaki otoparkta meydana gelen patlamanın yanısıra, çok sayıda bombalı saldırının da sorumluları olduklarını kaydetti.

Kerkük Polis Müdür Yardımcısı General Turhan Abdurrahman ise yaptığı açıklamada, yakalanan 11 kişilik şebekenin Kerküklü olmadıklarını söyledi

arahurra

http://www.araahurra.com/tr/index.php/turkmeneli/347-kerkukte-terorist-avi-.html

Comments are closed.