• Türkçe
  • English
  • العربية
17 Mayıs 2021

Toplumu Cahil Gösterme Algısı

18 Ocak 2020802

Evrimleşen toplumlar, kültürlü ve işinden anlayan kişiliklerin hakim olduğu toplumlardır. İşin erbabı yönettiği kurumlar başarı ile dolu kurumlardır.

Ama dikkat edersiniz özellikle Doğu topların ilkel toplumlar görünümü verilmek istenilmektedir. Çünkü yetenekler sürekli gözardı edilmesi için her türlü sinsi plan uygulanmaya çalışılıyor. Yetenekli bireyler, hakların içinde popülist bir yapıya sahip olmaktadırlar, tabi ki de çok normal zira tüm çalışmaları ve adımları toplum tarafından takdirle karşılamaktadır.

Bir kere yetenek Allah’ın insanları verdiği çok özel bir fazilettir. Ayrıca bu yeteneği insanlığı hizmet etmek için uğraş verir. Ama elbette kolay olmayacak dünyanın her yerinde kalışına engel çıkacak, lakin yetenekli kişilikler böyle durumlarda kolayca pes etmemelidirler, çünkü eninde sonunda başarı taraf olacak. Birde bu tür insanların yola çıktığında Başarılı olacaklarına inanmalıdırlar ki bu durumda kendisine moral versin.

Belli ki bazı Doğu toplumları cahil toplumlar göstermek için olağanüstü bir algı operasyonu sitemli bir biçimde yürütülmektedir, karşısında durmak için bilgi donanımlı olmak en büyük zırhtır,
Çünkü yetenekliler için bilgi en büyük güçtür.

İlgili Haberler


Hakkımızda

Yayın hayatına 30 Nisan 2019 tarihinde başlayan Kerkük Net Haber Ajansı, Türkmeneli başta olmak üzere bölgeyi ilgilendiren başlıca konularda dünya kamuoyuna tarafsız haber akışı sağlamayı ilke edinmiştir. Irak Türkleri’nin millî davasına medya yolu ile hizmet gösteren bir kurumdur.


Bizi Sosyal Medyada Takip EdinTwitter

@kerkuknet – 2 hafta

Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilciliği, ABD Başkanı Joe Biden’ın sözde Ermeni Soykırımı ile ilgili aldığı kararı…

@kerkuknet – 2 hafta

Erşat Salihi, Ermenilerin Kerkük’te işlediği Levi Katliamı’nın tanınması için Birleşmiş Milletlere yazıda bulunacağ…

@kerkuknet – 2 hafta

Erşat Salihi, IŞİD’in Beşir kasabası saldırısında yaralanan Türkmen Haşdi Şabi askerlerini ziyaret etti.