• Türkçe
  • English
  • العربية
02 Nisan 2020

Türkmeneli, Doğu Türkistan’ı 6-2’lik bir skorla yendi

19 Ocak 20209272

Türk Dünyası 5. Kardeşlik Futbol Turnuvası, İstanbul Zeytinburnu Spor Kompleksi’nde gerçekleşti.

Her yıl düzenli olarak gerçekleşen futbol turnuvası, bu yıl da aynı şekilde düzenlendi. Turnuvada yarı finale yüselmiş olan Türkmeneli takımı, Doğu Türkistan ile karşılaştı. Karşılaşmaya Türkmeneli yeşil forma ile çıkarken, Doğu Türkistan takımı ise mavi-beyaz formayı giydi.

İlk yarıyı Türkmeneli 3-2 önde bitirdi.

 

Doğu Türkistan ile Türkmeneli takımı arasında oynanan futbol müsâbaksının ilk yarısı Türkmeneli’nin lehine tamamlandı. Türkmeneli takımının gerçekleştirdiği ataklarla, ilk yarıda erken atılan goller sayesinde 3-2 bitti.

 

Maçı Türkmeneli takımı 6-2 kazandı.

 

Düzenlenen 5. Futbol Turnuvası’nda, karşılaşmanın ikinci yarısı ise 6-2’lik skorla bitti. Yarı finalde karşılaşan Türkmeneli ve Doğu Türkistan ekipleri bol gollü bir ikinci yarıya imza attı. Öte yandan karşısındaki takımı mağlup eden Batı Türkmeneli ekibi Suriyeli Türkmenler de finale yükseldi.

 

Türkmeneli takımları finalde karşılaşıyor.

 

Doğu ve Batı Türkmeneli, Suriye ile Irak Türkmenleri final maçında önümüzdeki hafta karşı karşıya gelecek. Türk Dünyası halkları arasında köprü kurmak amacı ile düzenlenen futbol turnuvasında Türkmeneli ekipleri damga vurdu.

 

Futbol karşılaşmasında, Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Kemal Beyatlı  ve Gençlik Teşkilâtı Başkanı Cüneyt Beyoğlu da hazır bulundular.

 


Hakkımızda

Yayın hayatına 30 Nisan 2019 tarihinde başlayan Kerkük Net Haber Ajansı, Türkmeneli başta olmak üzere bölgeyi ilgilendiren başlıca konularda dünya kamuoyuna tarafsız haber akışı sağlamayı ilke edinmiştir. Irak Türkleri’nin millî davasına medya yolu ile hizmet gösteren bir kurumdur.


Bizi Sosyal Medyada Takip EdinTwitter

@kerkuknet – 24 saat

Sokağa çıkma yasağı 19 Nisan’a kadar uzatılan Kerkük’teki Emniyet Güçleri, sıkı kontrol noktalarını şehrin farklı b…

@kerkuknet – 2 gün

”Ata Terzibaşı, Baas temsilcilerinin yüzüne haykırırcasına ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ vecizesini söyledi ve yerine…

@kerkuknet – 2 gün

Son dakika | Kerkük Sağlık Dairesi, 20’li yaşlarda genç bir kızda Korona virüsü pozitif çıktı. Şehirde toplam vak’a sayısı 5’e yükseldi.