• Türkçe
  • English
  • العربية
06 Temmuz 2020

TÖGB: ITC liderlerinin atmış olduğu her adımın arkasındayız

22 Ocak 2020772
طلبة صورة واجهة

Türkmeneli Öğrenci ve Gençler Birliği’nin önde gelen bir heyeti Irak Türkmen Cephesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

TÖGB Başkanı Müslüm Kasapoğlu ve önde gelen genç heyet, Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı Erşat Salihi ve Irak Türkmen Cephesi Kerkük İl Sorumlusu Hişam Bayraktar ile görüştü.

Türkmen gençlerinin gerçekleştirmiş olduğu bu ziyarette konuşan TÖGB Başkanı Kasapoğlu, “Gerçekleştirdiğimiz bu ziyaretle Türkmen gençleri olarak, Irak Türkmen Cephesi’nin yapmış olduğu başarılı siyaseti desteklediğimizi göstermekteyiz. Irak Türkmen Cephesi’nin ulusal ve yerel çapta gerçekleştirdiği başarılı siyasetin her zaman arkasında duracağımızı da belirtmekteyiz.” dedi.

Genç heyeti karşılayan ITC Başkanı Salihi ise, ”Türkmen gencinin atmış olduğu adımlar doğrultusunda bu millet her zaman önde olmuştur.” sözlerinde bulundu.

Öte yandan görüşme sırasında hazır bulunan ITC Kerkük İl Sorumlusu Bayraktar ise, “Türkmen gençleri gelecek nesilin liderleridir. Bizler onları iyi yetiştirmek mecburiyetindeyiz.” dedi.


Hakkımızda

Yayın hayatına 30 Nisan 2019 tarihinde başlayan Kerkük Net Haber Ajansı, Türkmeneli başta olmak üzere bölgeyi ilgilendiren başlıca konularda dünya kamuoyuna tarafsız haber akışı sağlamayı ilke edinmiştir. Irak Türkleri’nin millî davasına medya yolu ile hizmet gösteren bir kurumdur.


Bizi Sosyal Medyada Takip EdinTwitter

@kerkuknet – 11 dakika

Irak Türkmen Cephesi, Başbakan Kazımî’nin aldığı kişisel kararından bir an önce geri dönmesini talep etti. Ayrıca,…

@kerkuknet – 1 saat

Öte yandan, Kerkük’teki Arap ve Türkmen milletvekilleri ortak bir bildiri yayımlayarak, “Kerkük’ün 2017 yılının önc…

@kerkuknet – 1 saat

Irak Başbakanı Mustafa Kazımî, IKBY hükümeti ile Kerkük’e Peşmerge güçlerinin tekrar girmesi konusunda anlaştı.