• Türkçe
  • English
  • العربية
28 Ocak 2021

TÖGB: ITC liderlerinin atmış olduğu her adımın arkasındayız

22 Ocak 2020915
طلبة صورة واجهة

Türkmeneli Öğrenci ve Gençler Birliği’nin önde gelen bir heyeti Irak Türkmen Cephesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

TÖGB Başkanı Müslüm Kasapoğlu ve önde gelen genç heyet, Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı Erşat Salihi ve Irak Türkmen Cephesi Kerkük İl Sorumlusu Hişam Bayraktar ile görüştü.

Türkmen gençlerinin gerçekleştirmiş olduğu bu ziyarette konuşan TÖGB Başkanı Kasapoğlu, “Gerçekleştirdiğimiz bu ziyaretle Türkmen gençleri olarak, Irak Türkmen Cephesi’nin yapmış olduğu başarılı siyaseti desteklediğimizi göstermekteyiz. Irak Türkmen Cephesi’nin ulusal ve yerel çapta gerçekleştirdiği başarılı siyasetin her zaman arkasında duracağımızı da belirtmekteyiz.” dedi.

Genç heyeti karşılayan ITC Başkanı Salihi ise, ”Türkmen gencinin atmış olduğu adımlar doğrultusunda bu millet her zaman önde olmuştur.” sözlerinde bulundu.

Öte yandan görüşme sırasında hazır bulunan ITC Kerkük İl Sorumlusu Bayraktar ise, “Türkmen gençleri gelecek nesilin liderleridir. Bizler onları iyi yetiştirmek mecburiyetindeyiz.” dedi.


Hakkımızda

Yayın hayatına 30 Nisan 2019 tarihinde başlayan Kerkük Net Haber Ajansı, Türkmeneli başta olmak üzere bölgeyi ilgilendiren başlıca konularda dünya kamuoyuna tarafsız haber akışı sağlamayı ilke edinmiştir. Irak Türkleri’nin millî davasına medya yolu ile hizmet gösteren bir kurumdur.


Bizi Sosyal Medyada Takip EdinTwitter

@kerkuknet – 23 saat

Başkent Bağdat’ta öğretmenler arasında düzenlen futbol turnuvasına katılan Türkmence bölümü eğitmenleri, turnuvaya…

@kerkuknet – 5 gün

ITC Başkanı Erşat Salihi’nin çağrısı üzerine Türkmen kadını Ayhan Hikmet Kerküklü, Türkmen askerlere yardım dağıtım…

@kerkuknet – 1 hafta

Türkmeneli TV çalışanları, Erşat Salihi’ye karşı yapılan ‘Bozkurt işareti’ saldırılarına, Bozkurt yaparak cevap ver…