• Türkçe
  • English
  • العربية
19 Ocak 2021

Ağaoğlu: Emniyet güçleri, Kerkük ve Diyale’de güvenlik boşluklarını doldurmalıdır

31 Ocak 20201952
IMG_20191228_123552_136

Irak Türkmen Cephesi Resmi Sözcüsü Mehmet Seman Ağaoğlu, IŞİD tarafından kaçırılan 8 vatandaş hakkında açıklamalarda bulundu.

Kerkük Net’in ulaştığı bildiride ITC Resmi Sözücüsü Ağaoğlu, “IŞİD’e karşı zaferin tamamen elde edilmesine ve Musul, Tikrit, Enbar gibi illerin bu örgütten temizlenmesine rağmen, Türkmenler hâlâ terörizmden paylarına düşeni almaktadır. Ülkenin birlik ve beraberliği konusunda birçok bedeller ödeyem Türkmenler, bunun karşılığını terör saldırıları ile görmektedir. Kerkük’ün güneyi ve Himrin dağları büyük bir emniyet boşluğu ile karşı karşıyadır.” açıklaması yapıldı.

Türkmen bölgelerinin tehlikelere maruz kaldığını ve bu tehlikelerden kurtulmanın tek çaresinin Türkmen oymaklarından oluşan bir askerî gücün kurulması ile çözüleceğine vurgu yapan Ağaoğlu, “Türkmen komutanların Irak ordusu içinde önemli görevler almasına izin verilmesi bu tehlikelerin atlatılmasına tek çaredir.” dedi.

“Irak Türkmen Cephesi olarak bu emniyet boşluklarının doldurulması ve bu kaçırılan vatandaşlarımızın bir an önce bulunması tek gayemizdir.” denildi.


Hakkımızda

Yayın hayatına 30 Nisan 2019 tarihinde başlayan Kerkük Net Haber Ajansı, Türkmeneli başta olmak üzere bölgeyi ilgilendiren başlıca konularda dünya kamuoyuna tarafsız haber akışı sağlamayı ilke edinmiştir. Irak Türkleri’nin millî davasına medya yolu ile hizmet gösteren bir kurumdur.


Bizi Sosyal Medyada Takip EdinTwitter

@kerkuknet – 1 gün

Irak Polis Teşkilâtı’na yeni atanan Türkmen kızı Teğmen Fatma Kaleli, Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi tar…

@kerkuknet – 1 gün

Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi, Kerkük’ün çevresinde bulunan Bulava, Yayçı, Kümbetler, Türkalan ve Çarda…

@kerkuknet – 3 gün

16 Ocak Türkmen Şehitler Günü, büyük bir kalabalık ile Kerkük’te anıldı.