• Türkçe
  • English
  • العربية
20 Ekim 2021

Ağaoğlu: Emniyet güçleri, Kerkük ve Diyale’de güvenlik boşluklarını doldurmalıdır

31 Ocak 20202106
IMG_20191228_123552_136

Irak Türkmen Cephesi Resmi Sözcüsü Mehmet Seman Ağaoğlu, IŞİD tarafından kaçırılan 8 vatandaş hakkında açıklamalarda bulundu.

Kerkük Net’in ulaştığı bildiride ITC Resmi Sözücüsü Ağaoğlu, “IŞİD’e karşı zaferin tamamen elde edilmesine ve Musul, Tikrit, Enbar gibi illerin bu örgütten temizlenmesine rağmen, Türkmenler hâlâ terörizmden paylarına düşeni almaktadır. Ülkenin birlik ve beraberliği konusunda birçok bedeller ödeyem Türkmenler, bunun karşılığını terör saldırıları ile görmektedir. Kerkük’ün güneyi ve Himrin dağları büyük bir emniyet boşluğu ile karşı karşıyadır.” açıklaması yapıldı.

Türkmen bölgelerinin tehlikelere maruz kaldığını ve bu tehlikelerden kurtulmanın tek çaresinin Türkmen oymaklarından oluşan bir askerî gücün kurulması ile çözüleceğine vurgu yapan Ağaoğlu, “Türkmen komutanların Irak ordusu içinde önemli görevler almasına izin verilmesi bu tehlikelerin atlatılmasına tek çaredir.” dedi.

“Irak Türkmen Cephesi olarak bu emniyet boşluklarının doldurulması ve bu kaçırılan vatandaşlarımızın bir an önce bulunması tek gayemizdir.” denildi.


Hakkımızda

Yayın hayatına 30 Nisan 2019 tarihinde başlayan Kerkük Net Haber Ajansı, Türkmeneli başta olmak üzere bölgeyi ilgilendiren başlıca konularda dünya kamuoyuna tarafsız haber akışı sağlamayı ilke edinmiştir. Irak Türkleri’nin millî davasına medya yolu ile hizmet gösteren bir kurumdur.


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin



Twitter

@kerkuknet – 3 ay

Kerkük’te Türkiye’nin Bağdat Büyükelçisi’ni karşılamaya gelen Türkmen subaylar, İstiklal Marşı’nda selam durdukları…

@kerkuknet – 3 ay

Lider Erşat Salihi’nin Altunköprü’de PKK’ya karşı yaptığı açıklamaların ardından terör örgütü PKK üyeleri, Erşat Sa…

@kerkuknet – 3 ay

Türkiye’nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, Kerkük Net’e konuştu. Kerkük ziyaretini değerlendiren Güney, “Kerkü…