• Türkçe
  • English
  • العربية
26 Ocak 2022

Türkmeneli Eğitim ve Kültür Merkezi’nden Türkmeneli Ülkü Ocaklarına ziyaret

6 Şubat 20202240

Türkmeneli Eğitim ve Kültür Merkezi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Bacalan ve Türkmen Eğitim Merkezi Müdürü Üsame Kemali Türkmeneli Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti.

Ziyarete gelen heyeti Türkmeneli Ülkü Ocakları Başkanı Murat İmadettin Türkmen karşıladı. Türkiye Bursları’na başvuran öğrencilerle bir araya gelen heyet, Türkiye’deki eğitim hayatı ile ilgili açıklamalar yaptılar TEKM Başkan yardımcısı Selçuk Bacalan, “Türkiye’de okuyacak olan öğrencilerimiz, eğitim hayatlarını bitirdikten sonra memleketlerine dönüp, burada hizmet göstermekte zorunludurlar. Milletinizin sizin gibi gençlere ihtiyacı var.” sözlerini söyledi.

Türkmen gençlerin akademik başarılar sağlaması gerektiğine vurgu yapan Türkmen Eğitim Merkezi Müdürü Üsame Kemali ise, ”Türkmen gençlerimiz memleketlerinden uzakta olsalar bile yine hep birlikte çalışmalı, milletlerinin menfaat ve çıkarları doğrultusunda adımlarını atmalıdırlar.” dedi.

Öte yandan görüşme sırasında hazır bulunan Türkmeneli Ülkü Ocakları Başkanı Murat İmadettin Türkmen, ”Milletimiz her zaman ve her dalda bütün herkese öncülük etmiştir. Bu bölgede yaşayanlar arasında Türkmenler, en büyük akademisyenler, doktorlar, öğretmenler, sporcular, edebiyatçılar, bilim adamları ve daha birçok dallarda herkesten üstün olmayı başarmış bir toplumdur.


Hakkımızda

Yayın hayatına 30 Nisan 2019 tarihinde başlayan Kerkük Net Haber Ajansı, Türkmeneli başta olmak üzere bölgeyi ilgilendiren başlıca konularda dünya kamuoyuna tarafsız haber akışı sağlamayı ilke edinmiştir. Irak Türkleri’nin millî davasına medya yolu ile hizmet gösteren bir kurumdur.


Bizi Sosyal Medyada Takip EdinTwitter

@kerkuknet – 2 gün

Kerkük’te son 24 saate 431 Kovid-19 vekası tespit edildi.

@kerkuknet – 2 gün

IŞİD’in, Kerkük’te yol kenarına tuzakladığı bombayı uzaktan kumandayla patlatması sonucu 4 Irak askerinin öldüğü, 1…

@kerkuknet – 3 gün

Son Dakika | Irak Türkmen Cephesi (ITC) Kadın Teşkilâtı Sorumlusu Vidat Gazi, ITC’deki yöneticilerin işine müdahale…