• Türkçe
  • English
  • العربية
26 Ocak 2022

“Türkmen Şehit” yarışmasının ödülleri dağıtıldı

12 Şubat 202039568

Türkmen Fatih’in Torunları Derneğinin 16 Ocak Türkmen Şehitler Günü anısına düzenlemiş olduğu çevrim içi yarışmanın sonuçları açıklandı.

Yarışma, Türkmen Şehitler Günü anısına “Şehit Türkmen” adında düzenlenmiştir. Türkmen gençlerinin, kendi kültürlerini, tarihlerini ve şehitlerini unutmaması amacı ile düzenlenen çevrim içi yarışmanın sonuçlarının açıklanması ardından, katılımcılara ödüller dağıtıldı. Türkmen Adalet Partisinin sponsorluğunda gerçekleşen yarışmada, Türkmen Adalet Partisi Başkanı Enver Bayraktar, soruların hazırlanmasında emeği geçen Irak Türkmenleri Şehit ve Siyasi Aileler Derneği Başkanı Haşim Salihi, Irak Türkmen Cephesi Kerkük İl Başkan Yardımcısı Kahtan Vendavi ve birçok yetkilinin yanı sıra vatandaşlar da hazır bulundu.

 

“Türkmen Şehit” yarışmasının ödülleri dağıtıldı

 

Kerkük Net’e konuşan Türkmen Fatih’in Torunları Derneği Başkanı Can Halilkasap, “16 Ocak tarihinde başlattığımız ve Türkmeneli içinde ilk olan İnternet üzerinden çevrim içi yarışmamız, 2 Şubat tarihinde son bulmuştur. 100’ün üstünde kişinin katıldığı yarışmada, 5 kişi soruları yüzde yüz şekilde cevapladı ve ödülleri çekmiş olduğumuz kura ile sahiplerine teslim ettik. Yarışmaya katılan bütün yarışmacılarımıza mansiyon ödüllerimizi de dağıttık.” dedi.

 

“Türkmen Şehit” yarışmasının ödülleri dağıtıldı

 

Öte yandan Kerkük Net’e konuşan ve ikincilik ödülünü alan yarışmacı Ziyne Kuteybe, “Davamıza hizmet gösterenler olarak, bu sorular ile gençlerimizin kendi tarihlerini daha iyi öğrenmesi adına düzenlenen bu yarışmadan Türkmen Fatih’in Torunları Derneği’ne sonsuz teşekkürlerimi iletiyor, yapmış oldukları bu etkinliğin devamının gelmesini diliyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.


Hakkımızda

Yayın hayatına 30 Nisan 2019 tarihinde başlayan Kerkük Net Haber Ajansı, Türkmeneli başta olmak üzere bölgeyi ilgilendiren başlıca konularda dünya kamuoyuna tarafsız haber akışı sağlamayı ilke edinmiştir. Irak Türkleri’nin millî davasına medya yolu ile hizmet gösteren bir kurumdur.


Bizi Sosyal Medyada Takip EdinTwitter

@kerkuknet – 2 gün

Kerkük’te son 24 saate 431 Kovid-19 vekası tespit edildi.

@kerkuknet – 2 gün

IŞİD’in, Kerkük’te yol kenarına tuzakladığı bombayı uzaktan kumandayla patlatması sonucu 4 Irak askerinin öldüğü, 1…

@kerkuknet – 3 gün

Son Dakika | Irak Türkmen Cephesi (ITC) Kadın Teşkilâtı Sorumlusu Vidat Gazi, ITC’deki yöneticilerin işine müdahale…