• Türkçe
  • English
  • العربية
21 Ekim 2020

Antalya’da şehitler için gösteri

5 Mart 202036078

İdlip’te şehit olan 36 mehmetçik için Antalya Valiliği tarafından “Mehmetçiğe Destek, Şehitlere Dua” programı düzenlendi. Düzenlenen gösteriye Irak Türkleri de katılım sağladı. Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Kürşat Çavuşoğlu Irak Türkleri adına katılım gerçekleştirdi. Sahil Antalya Yaşam Parkı’nda düzenlenen etkinliğe Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya 3. Piyade Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Piyade Albay Tuncay Polat, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tekin Aktemur, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal,  STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ellerine Türk bayrakları alan Azerbaycanlı, Irak Türk’ü ve Türk Dünyasının çeşitli bölgelerinden binlerce kişi alana akın etti.

Kerkük Net’e açıklamalarda bulunan Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Kürşat Çavuşoğlu, ”Irak Türkleri olarak İdlib’te hayatını kaybeden askerler nedeniyle Türkiye’nin yaşadığı derin acıyı paylaşıyoruz. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı dileriz.” dedi


Hakkımızda

Yayın hayatına 30 Nisan 2019 tarihinde başlayan Kerkük Net Haber Ajansı, Türkmeneli başta olmak üzere bölgeyi ilgilendiren başlıca konularda dünya kamuoyuna tarafsız haber akışı sağlamayı ilke edinmiştir. Irak Türkleri’nin millî davasına medya yolu ile hizmet gösteren bir kurumdur.


Bizi Sosyal Medyada Takip EdinTwitter

@kerkuknet – 16 saat

Hiçbir zaman umudun tükenmemesini konu alan ”Umuttan Doğan Anılar” yazısını yazdı. Yazıyı Okumak İçi…

@kerkuknet – 4 gün

Kürdistan Demokrat Partisi’nin (KDP) Bağdat’taki ofisinin Haşdi Şabi destekçileri tarafından ateşe verildiği bildir…

@kerkuknet – 6 gün

Irak ordusunun Kerkük’te 16 Ekim 2017 tarihinde kontrolü sağlamasının ve Peşmerge güçlerinin geri çekilmesinin 3. y…