• Türkçe
  • English
  • العربية
15 Ağustos 2020

Antalya’da şehitler için gösteri

5 Mart 202031363

İdlip’te şehit olan 36 mehmetçik için Antalya Valiliği tarafından “Mehmetçiğe Destek, Şehitlere Dua” programı düzenlendi. Düzenlenen gösteriye Irak Türkleri de katılım sağladı. Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Kürşat Çavuşoğlu Irak Türkleri adına katılım gerçekleştirdi. Sahil Antalya Yaşam Parkı’nda düzenlenen etkinliğe Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya 3. Piyade Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Piyade Albay Tuncay Polat, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tekin Aktemur, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal,  STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ellerine Türk bayrakları alan Azerbaycanlı, Irak Türk’ü ve Türk Dünyasının çeşitli bölgelerinden binlerce kişi alana akın etti.

Kerkük Net’e açıklamalarda bulunan Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Kürşat Çavuşoğlu, ”Irak Türkleri olarak İdlib’te hayatını kaybeden askerler nedeniyle Türkiye’nin yaşadığı derin acıyı paylaşıyoruz. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı dileriz.” dedi


Hakkımızda

Yayın hayatına 30 Nisan 2019 tarihinde başlayan Kerkük Net Haber Ajansı, Türkmeneli başta olmak üzere bölgeyi ilgilendiren başlıca konularda dünya kamuoyuna tarafsız haber akışı sağlamayı ilke edinmiştir. Irak Türkleri’nin millî davasına medya yolu ile hizmet gösteren bir kurumdur.


Bizi Sosyal Medyada Takip EdinTwitter

@kerkuknet – 1 gün

Irak; Fransa, Almanya ve Britanya’dan Türkiye’nin hava saldırılarını durdurmayı talep etti.

@kerkuknet – 1 gün

Türkmen Doktor İdris Kasap, Kerkük’te tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

@kerkuknet – 1 gün

Irak’ta toplam 4013, Kerkük’te de 235 yeni Korona virüs vak’ası tespit edildi.