• Türkçe
  • English
  • العربية
03 Haziran 2020

TİKA, Türkmeneli’ye 5 tırlık gıda yardımında bulundu

14 Mayıs 20203292
TİKA, Türkmeneli'ye Yardım Kolileri Dağıttı.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı, “Mavi Meydan” direnişinin 2. yıl dönümünde günün anlam ve önemine ithafen, Mavi Meydanda Türkmeneli’nin bütün bölgelerine yardım kolileri dağıttı.

Korona virüs salgınından dolayı bütün dünya ülkelerine yardımlarda bulunan Türkiye Cumhuriyeti bu sefer de Irak’taki Türkmenlere yardım gönderdi. Yardım kolileri Telafer’den Mendeli’ye kadar bütün Türkmeneli bölgelerinde dağıtılacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Irak Türkmen Cephesi Diyale İl Başkanı Semir Salihi Kerkük Net mikrofonlarına, “Türk İşbirliği ve Kooridansyon Ajansı tarafından gönderilen yardım kolilerinden dolayı Türkiye Cumhuriyeti’ne teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu yardımlar, Adanaköy, Karatepe, Kızlarbat, ve Mendeli bölgelerindeki geliri düşük Türkmen ailelere dağıtılacaktır.

 

Öte yandan ITC Başkan Yardımcısı Hasan Turan, “ITC’de bulunan Kriz Masası ve ITC Başkanı Erşat Salihi’nin talebi üzerine, Türkiye Cumhuriyeti Türkmeneli’nin bütün bölgelerine 5 tırlık yardımda bulunuldu. Bu gelen 5 bin koli Kerkük haricinde bütün Türkmeneli bölgelerinde dağıtılacaktır.” dedi

 


Hakkımızda

Yayın hayatına 30 Nisan 2019 tarihinde başlayan Kerkük Net Haber Ajansı, Türkmeneli başta olmak üzere bölgeyi ilgilendiren başlıca konularda dünya kamuoyuna tarafsız haber akışı sağlamayı ilke edinmiştir. Irak Türkleri’nin millî davasına medya yolu ile hizmet gösteren bir kurumdur.


Bizi Sosyal Medyada Takip EdinTwitter

@kerkuknet – 1 hafta

Camiye gitmenin yasak olmasına rağmen Kerkük halkı, cami önlerinde Bayram namazlarını kıldı.

@kerkuknet – 2 hafta

Kerkük Net, size iyi bayramlar diler.

@kerkuknet – 2 hafta

Irak Parlamentosu İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Erşat Salihi, dün gece geç saatlerde ailesi tarafından sokağa atı…