• Türkçe
  • English
  • العربية
31 Ekim 2020

TİKA, Türkmeneli’ye 5 tırlık gıda yardımında bulundu

14 Mayıs 202024133
TİKA, Türkmeneli'ye Yardım Kolileri Dağıttı.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı, “Mavi Meydan” direnişinin 2. yıl dönümünde günün anlam ve önemine ithafen, Mavi Meydanda Türkmeneli’nin bütün bölgelerine yardım kolileri dağıttı.

Korona virüs salgınından dolayı bütün dünya ülkelerine yardımlarda bulunan Türkiye Cumhuriyeti bu sefer de Irak’taki Türkmenlere yardım gönderdi. Yardım kolileri Telafer’den Mendeli’ye kadar bütün Türkmeneli bölgelerinde dağıtılacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Irak Türkmen Cephesi Diyale İl Başkanı Semir Salihi Kerkük Net mikrofonlarına, “Türk İşbirliği ve Kooridansyon Ajansı tarafından gönderilen yardım kolilerinden dolayı Türkiye Cumhuriyeti’ne teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu yardımlar, Adanaköy, Karatepe, Kızlarbat, ve Mendeli bölgelerindeki geliri düşük Türkmen ailelere dağıtılacaktır.

 

Öte yandan ITC Başkan Yardımcısı Hasan Turan, “ITC’de bulunan Kriz Masası ve ITC Başkanı Erşat Salihi’nin talebi üzerine, Türkiye Cumhuriyeti Türkmeneli’nin bütün bölgelerine 5 tırlık yardımda bulunuldu. Bu gelen 5 bin koli Kerkük haricinde bütün Türkmeneli bölgelerinde dağıtılacaktır.” dedi

 


Hakkımızda

Yayın hayatına 30 Nisan 2019 tarihinde başlayan Kerkük Net Haber Ajansı, Türkmeneli başta olmak üzere bölgeyi ilgilendiren başlıca konularda dünya kamuoyuna tarafsız haber akışı sağlamayı ilke edinmiştir. Irak Türkleri’nin millî davasına medya yolu ile hizmet gösteren bir kurumdur.


Bizi Sosyal Medyada Takip EdinTwitter

@kerkuknet – 2 gün

Irak Parlamento Başkanı Muhammet Halbusi, sosyal medya hesaplarında yapacağı paylaşımlara Türkçe dilini de ekledi.…

@kerkuknet – 4 gün

Dr. Şemsettin Küzeci kimdir? Gelin hep beraber onu tanıyalım. Rüya Kasap sordu, Şemsettin Küzeci yanıtladı. Deta…

@kerkuknet – 6 gün

Son Dakika… Terör örgütü IŞİD Kerkük’e bağlı Türkmen Kümbetler köyüne saldırdı. Saldırı, Türkmen Gücü – Kerkük K…