• Türkçe
  • English
  • العربية
08 Aralık 2021

Türkiye Temsilciliğinden Bir Destek Daha

23 Temmuz 202030767
1

Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilciliği, Kurban Bayramı öncesi Ankarada ikamet eden 250’den fazla Aileye yardım elini uzattı 

korona virüs (Covid-19) ile mücadelede sağlık tedbirleri ve sosyal mesafe kurallarını dikkate alarak (22.07.2020) tarihinde Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilciliği 250’den fazla Türkmen Ailesine kurban Bayramı öncesi “Gıda” yardımında bulundu. Ankara Kızılayda  bulunan Türkmeneli Yardım Merkezi binasında gerçekleşen dağıtımda, sosyal mesafe kurallarına uygun şartlara göre organize edilmiş bir dağıtım gerçekleştirildi. 

Kerkük net haber ajansı’na (KN) konuşan, Temsilcilik Teşkilat sorumlusu Firas AĞAOĞLU “halkımıza her zaman destek çıkan Hayırsever kesimlere teşekkür ederiz ve her zaman Türkmen kardeşlerimizin yanındayız”dedi.   

Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilcisi Mehmet TÜTÜNCÜ ,Geçtiğimiz iki hafta içerisinde Ankara’da ikamet eden ailelerimiz ile buluştu. Türkiye’nin dört bir yanına sığınmış olan Türkmenlerin yüklerinin hafifletilmesi ve sorunlarının çözülmesi için çalıştıklarının altını çizdi. Ayrıca Tütüncü:”Temsilciliğin Türkmen halkının evi olduğunu,kadrosu ile beraber Türkmenlere en iyi şekilde hizmet sunmak için var güçleriyle çalıştıklarını ve temsilciliğin kapısının her zaman halka açık olduğunu” tekrar dile getirdi.

TÜTÜNCÜ, ihtiyaç halinde yardım,destek ve bilgi almak için tereddüt etmeden temsilcilik ile iletişime geçilebileceğini belirtti.

Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilciliği olarak her zaman olduğu gibi pandemi döneminde de halkımızın yanında olduk ve oluyoruz, 

Bilindiği gibi dar gelirli ve günlük çalışmalarla geçimini kazanan vatandaşlarımız için (Gönül kalesinden Türkmen Hanesine) destek kampanyasını başlattık ve bu çalışma ile yaklaşık 4000 ailemize yardım ulaştırdık.

IRAK TÜRKMEN CEPHESİ TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİ’NİN KAPILARI ZİYARETTÇİLERİNE DAİMA AÇIKTIR

 


Hakkımızda

Yayın hayatına 30 Nisan 2019 tarihinde başlayan Kerkük Net Haber Ajansı, Türkmeneli başta olmak üzere bölgeyi ilgilendiren başlıca konularda dünya kamuoyuna tarafsız haber akışı sağlamayı ilke edinmiştir. Irak Türkleri’nin millî davasına medya yolu ile hizmet gösteren bir kurumdur.


Bizi Sosyal Medyada Takip EdinTwitter

@kerkuknet – 2 saat

Son Dakika | Irak Başbakanı Kazımi, geçtiğimiz günlerde terör saldırılarına saha olan IŞİD ve PKK’nın varlığını sür…

@kerkuknet – 3 gün

Erşat Salihi ve Muhammet Mehdi Bayatlı uzun yıllardan sonra Kerkük’te bir araya geldi.

@kerkuknet – 7 gün

Iraklı asker, görev arkadaşlarına Türkçe şarkı söyledi.