• Türkçe
  • English
  • العربية
30 Eylül 2020

Salihi, Acil Müdahale Timi’ni Ziyaret Etti

18 Ağustos 20204518
IMG-20200818-WA0061

Irak Türkmen Cephesi ve Irak Parlamentosu İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Erşat Salihi, terörle mücadelede büyük emek sarfeden Acil Midahale Timi’ne ziyarette bulundu.

Kerkük Net’in ulaştığı, Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi’nin Basın Ofisi’nden yapılan açıklamada,”Görüşme, başkent Bağdat’ta Acil Müdahale Timi Komutanı Tuğgeneral Tamir Hüseyni ile gerçekleşti. Görüşmede Irak Türkmen Cephesi Salahattin İl Sorumlusu ve Yürütme Kurulu Üyesi Heytem Haşim Muhtaroğlu da hazır bulundu.” denildi.

 

Tuzhurmatu’nun güvenliğini sağlayan Acil Müdahale Timi’nin terörle mücadelede yapmış olduğu başarılardan övgüyle bahsedildi. Görüşme sıradında taraflar, Irak Türkmen Cephesi yöneticileri ile Acil Müdahale Timi’nin komutanları arasında güçlü bir bağ olması gerektiğini vurguladı.


Hakkımızda

Yayın hayatına 30 Nisan 2019 tarihinde başlayan Kerkük Net Haber Ajansı, Türkmeneli başta olmak üzere bölgeyi ilgilendiren başlıca konularda dünya kamuoyuna tarafsız haber akışı sağlamayı ilke edinmiştir. Irak Türkleri’nin millî davasına medya yolu ile hizmet gösteren bir kurumdur.


Bizi Sosyal Medyada Takip EdinTwitter

@kerkuknet – 2 gün

Son Dakika | Türkmen Doktor Nebil Boşnak, Kerkük Sağlık Dairesi Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

@kerkuknet – 2 gün

IŞİD’e karşı mücadele eden ve gazilik şerefine erişen Kerküklü Türkmen Gazi Ali Kâzım, Azerbaycan’da savaşan kardeş…

@kerkuknet – 3 gün

ITC Başkanı Salihi, Azerbaycan için seferberlik çağrısı yaptı. Detaylar⬇️