• Türkçe
  • English
  • العربية
19 Ekim 2021

Türkmen siyasetçi Ali Mehdi, Azerbaycan’a Gidiyor

2 Ekim 202028146
Türkmen siyasetçi Ali Mehdi, Azerbaycan’a Gidiyor

 

Irak Türkmen Cephesi Yürütme Kurulu Üyesi Ali Mehdi, Azerbaycan’daki kardeşlerine yardım için oraya gideceğini açıkladı.

Türkmen siyasetçi Ali Mehdi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, “Karabağ savaşı, sadece Azerbaycan’ın savaşı değildir. Karabağ, bütün Türk milleti için önemli bir yerdir. Bugün hepimiz orada birleşmeliyiz.”

Bu zorlu süreçte Azerbaycan’ın yanında olunması gerektiğinin vurgusunu yapan Ali Mehdi, “Bu kutlu günde Azerbaycan’a gideceğim. Irak Türkmenleri, bu olağanüstü durumda Azerbaycan’ın yanında durmalı ve Karabağ’ın özgürlüğüne kavuşmasında kendileriyle beraber olmalıdır.”

Mehdi, “Azerbaycan’a gittiğimde orada Iraklı Türkmen kimliğim ile yanlarında duracağım. Telafer’den Mendeli’ye kadar bütün Türkmeneli’nin kalbi Karabağ ile birliktedir. Karabağ cephesinde savaşmak için gönüllü olacak birçok Iraklı Türkmen vatandaşı mevcut.” dedi.

 

Kerkük Net


Hakkımızda

Yayın hayatına 30 Nisan 2019 tarihinde başlayan Kerkük Net Haber Ajansı, Türkmeneli başta olmak üzere bölgeyi ilgilendiren başlıca konularda dünya kamuoyuna tarafsız haber akışı sağlamayı ilke edinmiştir. Irak Türkleri’nin millî davasına medya yolu ile hizmet gösteren bir kurumdur.


Bizi Sosyal Medyada Takip EdinTwitter

@kerkuknet – 3 ay

Kerkük’te Türkiye’nin Bağdat Büyükelçisi’ni karşılamaya gelen Türkmen subaylar, İstiklal Marşı’nda selam durdukları…

@kerkuknet – 3 ay

Lider Erşat Salihi’nin Altunköprü’de PKK’ya karşı yaptığı açıklamaların ardından terör örgütü PKK üyeleri, Erşat Sa…

@kerkuknet – 3 ay

Türkiye’nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, Kerkük Net’e konuştu. Kerkük ziyaretini değerlendiren Güney, “Kerkü…