• Türkçe
  • English
  • العربية
25 Ekim 2020

Türkmen siyasetçi Ali Mehdi, Azerbaycan’a Gidiyor

2 Ekim 20204655
Türkmen siyasetçi Ali Mehdi, Azerbaycan’a Gidiyor

 

Irak Türkmen Cephesi Yürütme Kurulu Üyesi Ali Mehdi, Azerbaycan’daki kardeşlerine yardım için oraya gideceğini açıkladı.

Türkmen siyasetçi Ali Mehdi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, “Karabağ savaşı, sadece Azerbaycan’ın savaşı değildir. Karabağ, bütün Türk milleti için önemli bir yerdir. Bugün hepimiz orada birleşmeliyiz.”

Bu zorlu süreçte Azerbaycan’ın yanında olunması gerektiğinin vurgusunu yapan Ali Mehdi, “Bu kutlu günde Azerbaycan’a gideceğim. Irak Türkmenleri, bu olağanüstü durumda Azerbaycan’ın yanında durmalı ve Karabağ’ın özgürlüğüne kavuşmasında kendileriyle beraber olmalıdır.”

Mehdi, “Azerbaycan’a gittiğimde orada Iraklı Türkmen kimliğim ile yanlarında duracağım. Telafer’den Mendeli’ye kadar bütün Türkmeneli’nin kalbi Karabağ ile birliktedir. Karabağ cephesinde savaşmak için gönüllü olacak birçok Iraklı Türkmen vatandaşı mevcut.” dedi.

 

Kerkük Net


Hakkımızda

Yayın hayatına 30 Nisan 2019 tarihinde başlayan Kerkük Net Haber Ajansı, Türkmeneli başta olmak üzere bölgeyi ilgilendiren başlıca konularda dünya kamuoyuna tarafsız haber akışı sağlamayı ilke edinmiştir. Irak Türkleri’nin millî davasına medya yolu ile hizmet gösteren bir kurumdur.


Bizi Sosyal Medyada Takip EdinTwitter

@kerkuknet – 11 saat

Son Dakika… Terör örgütü IŞİD Kerkük’e bağlı Türkmen Kümbetler köyüne saldırdı. Saldırı, Türkmen Gücü – Kerkük K…

@kerkuknet – 14 saat

Gösterilerin 1. yıl dönümüne saatler kala, Bağdat’ın Tahrir meydanı göstericilerle doldu.

@kerkuknet – 2 gün

Bağdat’ta 25 Ekim Gösteri Alarmı Detaylar⬇️