• Türkçe
  • English
  • العربية
25 Ekim 2020

Türkmen Sunucu Nihat Avcı, Son Yolculuğuna Uğurlandı

3 Ekim 20204035
Türkmen Sunucu Nihat Avcı, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Irak Türkmenlerinin sesi olan Nihat Necip Avcı Ankara’da sevenlerinin eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.

Türkiye’nin başkenti Ankara’da, Korona virüse karşı uzun bir mücadele gösteren Kerküklü Türkmen sunucu Nihat Necip Avcı, 1 Ekim 2020 tarihinde Ankara’da vefat etti.

Nihat Avcı, Son Yolculuğuna Uğurlandı

 

Nihat Necip’in naaşı Ankara’nın Mamak ilçesindeki Ortaköy mezarlığında defnedildi. Defin merasimine, Irak Büyükelçiliği çalışanları, Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilcisi Mehmet Tütüncü ve Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Ankara Temsilcisi Necmettin Canabaz’ın yanı sıra birçok vatandaş da hazır bulundu.

Defin merasiminde Kerkük Net’e konuşan ITC Türkiye Temsilcisi Mehmet Tütüncü, ‘’Bugün Irak Türkmenlerinin ve bütün Iraklıların acı bir günüdür. Sesi ile hepimizin gönlünü okşayan Nihat Necip Avcı, hakkın rahmetine kavuşmuştur. Ailesine, sevenlerine, medya camiasına ve bütün Türkmeneli’ye başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.’’ dedi.

 

Mehmet Tütüncü ITC Türkiye Temsilcisi

 

Öte yandan ITKYD Ankara Temsilcisi Necmettin Canabaz, ”Bu kayıp sadece Türkmeneli’nin kaybı değildir. Medya dünyasının büyük kaybı olarak tarihe geçmiştir Nihat Avcı.” dedi.

 

Necmettin Canabaz - Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği


Hakkımızda

Yayın hayatına 30 Nisan 2019 tarihinde başlayan Kerkük Net Haber Ajansı, Türkmeneli başta olmak üzere bölgeyi ilgilendiren başlıca konularda dünya kamuoyuna tarafsız haber akışı sağlamayı ilke edinmiştir. Irak Türkleri’nin millî davasına medya yolu ile hizmet gösteren bir kurumdur.


Bizi Sosyal Medyada Takip EdinTwitter

@kerkuknet – 11 saat

Son Dakika… Terör örgütü IŞİD Kerkük’e bağlı Türkmen Kümbetler köyüne saldırdı. Saldırı, Türkmen Gücü – Kerkük K…

@kerkuknet – 14 saat

Gösterilerin 1. yıl dönümüne saatler kala, Bağdat’ın Tahrir meydanı göstericilerle doldu.

@kerkuknet – 2 gün

Bağdat’ta 25 Ekim Gösteri Alarmı Detaylar⬇️