• Türkçe
  • English
  • العربية
26 Ocak 2022

Umuttan Doğan Anılar

20 Ekim 202013486
Rüya Kasap - Umuttan Doğan Anılar

Umut, bir şeyler için hayal kurmak değil. Daha iyi hissetmek için insanın kendisine güvenmesi demektir. Bu hayatta cesaretin kadar ilerleyecek, umudun kadar yaşayacaksın. İnsan, hayatın ona sürekli gülmesini ve mutluluk getirmesini ister ancak ne yazık ki bazen her şey planladığımız gibi gitmeyebilir. Oysa ki; zeki, cesur ve üretken insanlar hayatın püf noktalarını bilirler.

İşte o püf noktaları da en iyi sen biliyorsun. Zekanla nasıl bir yaşam istediğini, üretkenliğinle istediğin hayata giden yolları, cesaretinle de dünden kurtulup, her şeyi göze almayı başarabilirsin. ‘Yapamıyorum’ diye bir şey yok. Arzu etmeni engelleyen tek şey alışkanlıklarındır. Kendi kendine izin vermiyorsun. ‘Huyum bu’ dediğin, aslında engelleyici alışkanlıklarındır. Her şeyi aynı şekilde sürekli yapmayı bırakıp, umudun için, geleceğin için ileride güzel anılar biriktirebilmek için o işi farklı şekilde yap. Ne demişler “Farklı ol, farklı düşün, fark yarat.” harekete geçmeni sağlayan tek şey anlamak!

Bakış açını değiştirdiğin zaman umutlarına bir adım daha yaklaşmış olursun. Bu da sana güzel anılar biriktirmene neden olur umuttan doğan anılar; eski günler ve anılarla ilgili hatırda kalan güzel şeyler vardır.

 Bir sevgili, bir arkadaş veya bir dost. Bunlarla anıları yâd etmek güzeldir. Hayat yaşamaya değer. Zaman geçince, geride kalanlar anı olurmuş. Bu da insana farklı bir his ve mutluluk verir. Bizi ayakta tutan şeylerden biridir anılar.

Böyle güzel anılar hep yaş küçükken yaşanır. Ya çocukken biriktirirsiniz ya da gençken, henüz hayatın başındayken. Çünkü ardından büyümek ve hayat mücadelesi takip eder anıları. Bir okul koridorunda, bir otobüs durağında ya da hiç beklenmedik bir zamanda insanı yoklar anılar. Birikir durur kişinin belleğinde, geriye kalan ise sadece özlem olur. Bu yazıda sizlere iletilmek istenen mesaj aslında çok basit. Hayatın öyle sıradan bir seyircisi olma. Hayatının tadını çıkar, her alanda faaliyetlere katıl, rolünün hakkını ver. Yaşama ruhun renklensin ve böylece dolu dolu bir hayat yaşa ki, insanlar seni örnek alsın.

 

Rüya Kasap

Hakkımızda

Yayın hayatına 30 Nisan 2019 tarihinde başlayan Kerkük Net Haber Ajansı, Türkmeneli başta olmak üzere bölgeyi ilgilendiren başlıca konularda dünya kamuoyuna tarafsız haber akışı sağlamayı ilke edinmiştir. Irak Türkleri’nin millî davasına medya yolu ile hizmet gösteren bir kurumdur.


Bizi Sosyal Medyada Takip EdinTwitter

@kerkuknet – 2 gün

Kerkük’te son 24 saate 431 Kovid-19 vekası tespit edildi.

@kerkuknet – 2 gün

IŞİD’in, Kerkük’te yol kenarına tuzakladığı bombayı uzaktan kumandayla patlatması sonucu 4 Irak askerinin öldüğü, 1…

@kerkuknet – 3 gün

Son Dakika | Irak Türkmen Cephesi (ITC) Kadın Teşkilâtı Sorumlusu Vidat Gazi, ITC’deki yöneticilerin işine müdahale…