• Türkçe
  • English
  • العربية
15 Nisan 2021

Salihi : PKK, Gençlerimizi Hedef Almaya Başladı

2 Ocak 202112692
Erşat Salihi, Türkmen Askerler

Salihi: Alattin’i şehit eden PKKlılar, bu sefer de gençlerimizi uyuşturucu yoluyla hedef almaktadırlar.

Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi, ITC Askeri Bölge Sorumlusu Alattin Salihi’nin şehit edilmesinin 3. yıl anma töreninde hazır bulundu.

Salihi, Kerkük Kışlası Şehit ve Siyasi Tutuklular Derneği’nin düzenlemiş olduğu Alattin Salihi’nin 3. yıl anma törenine hazır bulundu. ITC Kerkük İl Başkanlığı, Türkmen Sivil Toplum Örgütleri ve vatandaşların da hazır bulunduğu törende konuşma yapan Salihi, terör örgütlerinin her zaman ITC kadrosunu hedef aldığına vurgu yaptı.

Salihi konuşmasında, ’’Alattin Salihi’yi öldüren ellerin kim olduğu ortaya çıkmıştır. Önde gelen kadrolarımızı hedef almayı amaç edinen PKK, bu sefer de gençlerimizi uyuşturucu ile zehirlemektedirler. Kerkük’te artan uyuşturucu ticareti; Erbil, Süleymaniye, Raniye ve Kalar bölgeleri üzerinden yapılmaktadır.’’ dedi.

Terör örgütlerine karşı mücadeleye vurgu yapan Salihi, ’’Uluslararası çapta tanınmış bir terör örgütüne karşı mücadele, başta Irak’ın sorumluluğudur. Irak hükümeti, uyuşturucu ticareti gerçekleştiren PKK’ya karşı ciddi bir mücadele gerçekleştirmelidir.’’ diyerek sözlerine son noktayı koydu.


Hakkımızda

Yayın hayatına 30 Nisan 2019 tarihinde başlayan Kerkük Net Haber Ajansı, Türkmeneli başta olmak üzere bölgeyi ilgilendiren başlıca konularda dünya kamuoyuna tarafsız haber akışı sağlamayı ilke edinmiştir. Irak Türkleri’nin millî davasına medya yolu ile hizmet gösteren bir kurumdur.


Bizi Sosyal Medyada Takip EdinTwitter

@kerkuknet – 18 saat

Son Dakika | Rûdaw muhabiri, Başika’daki Türk üssüne saldırı düzenlendiğini ve yaralıların olduğunu aktardı.

@kerkuknet – 6 gün

Türkmeneli’nin sesini yarışmasında temsil eden Mustafa Parlakyıldız, şaibeli biten sonuçların ardından ya…

@kerkuknet – 1 hafta

Türkmeneli lideri Erşat Salihi, Twitter hesabında eskiden bulunan “Irak Türkmen Cephesi Başkanı” yazısının yerine “…