• Türkçe
  • English
  • العربية
06 Aralık 2021

ITC Türkiye Temsilciliği Gençlik Teşkilâtı’nden Ankara’daki Türkmen öğrenciler için tanışma programı

29 Ekim 2021363
FB_IMG_1635536020089

Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilciliği Gençlik Teşkilâtı, Ankara’daki üniversitelerde Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi gören öğrenciler için bir tanışma programı düzenledi.

 

Düzenlenen programa Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilcisi Mehmet Tütüncü hazır bulundu.

 

Tütüncü, Programa katılan öğrencilere yeni eğitim hayatlarında başarı dileklerini sunarak Irak Türkmen Cephesi’nin her zaman gençlerin yanında olduğunu belirtti.

 

Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilciliği Gençlik Teşkilâtı Başkanı Murat Küçük, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak, Gençlik Teşkilâtı olarak Türkiye’nin her yerinde eğitim gören Türkmen öğrencilere gereken yardım ve desteği sunmak için sürekli çalışacaklarını belirtti.

 

Gerçekleşen tanışma programına katılan öğrenciler, Irak Türkmen Cephesi çatısı altında Türkmen davasını en iyi şekilde temsil edeceklerini ifade ettiler.


Hakkımızda

Yayın hayatına 30 Nisan 2019 tarihinde başlayan Kerkük Net Haber Ajansı, Türkmeneli başta olmak üzere bölgeyi ilgilendiren başlıca konularda dünya kamuoyuna tarafsız haber akışı sağlamayı ilke edinmiştir. Irak Türkleri’nin millî davasına medya yolu ile hizmet gösteren bir kurumdur.


Bizi Sosyal Medyada Takip EdinTwitter

@kerkuknet – 9 saat

Erşat Salihi ve Muhammet Mehdi Bayatlı uzun yıllardan sonra Kerkük’te bir araya geldi.

@kerkuknet – 4 gün

Iraklı asker, görev arkadaşlarına Türkçe şarkı söyledi.

@kerkuknet – 4 gün

Türkmen heyeti Bağdat’ta Maliki ile görüştü.