Bağdat’ta El Selam Sarayında Üçlü Zirve

18 Ocak 2019

411997f7a43bb3ff8cdc9242f90c8868_LBaşkent Bağdat’ta El Selam Sarayı’nda üç başkanlık toplantı düzenledi. Cumhurbaşkanı Berham Salih,Başbakan Adil Abdulmehdi ve Parlamento başkanı Muhammet El Halbusi, toplantı düzenledi.

Görüşmede Arap ve bölgesel arenadaki gelişmeler masaya yatırıldı.Başbakan Adil Abdulmehdi ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı,Başbakanlık ve Parlamento başkanlığının düzenlediği toplantıda, Siyasi ve güvenlikle ilgili görüş alışverişi, Siyasi partiler arasındaki görüş ve anlayışların yakınlaşması,toplumu siyasi partiler arasındaki gerilim ve krizlerden uzak tutmanın önemi ele alındı. 

Üç başkanlık ,Devlet kurumlarının vatandaşlara gerekli hizmetleri sağlama çalışmalarını güçlendirmek için gereken değişikliklere uygun olarak genel bütçenin onaylanmasının hızlandırılmasına anlaştı.

Toplantıda ayrıca Üç başkanlık , Başbakanın görevlerinde destek vererek, hükümet programının başarılı olması için çaba sarf edilmesi ve ortak çalışma başlatılmasının önemine vurgu yapıldı.

 

 

Türkmeneli tv

 

Comments are closed.