Kerkük’te Atamaları Yapılmayan Vatandaşlar Valilik Binası Önünde Gösteri Düzenledi

13 Mart 2019

604d374726d93e2d69df13572c967fea_L

Kerkük İşçiler Sendikası Genel Birliği tarafından yapılan çağrının ardından Kerkük Valilik Binası önünde gösteri düzenlendi.

Gösteriye farklı üniversitelerden mezun ve ataması yapılmayan olan vatandaşlar katıldı. gösterinin düzenlendiği bölgede güvenlik güçleri tarafından geniş çağplı önlemler alındı. Göstericiler merkezi hükümet ve yerel hükümetten durdurulan şirketlerin ve fabrikaların yeniden aktifleştirilmesini istediler.

 

Göstericiler özel sektörün canlandırılması ve yerli üretimin desteklenmesi çağrısında bulundular. Göstericiler aynı zamanda işsizler için iş fırsatları yaratılması ve atamalarının yapılması çağrısında da bulundular.

Türkmeneli Televizyonuna konuşan Kerkük İşçiler Sendikası Genel Birliği Sekreteri Velit Bayraktar ve Irak Türkmen İşçiler Örgütü Başkanı Sinan Tuhafçi düzenlenen gösteri ile ilgili konuştular.

Kerkük İşçiler Sendikası Genel Birliği Başkan Yardımcısı Şakır El Hamdani ise gösterinin sadece Kerkük’te değil diğer 15 ilde de düzenlendiğini belirtti. El Hamdani en önemli isteklerinin ise sosyal sigortanın rolünün aktifleştirilmesi konusu olduğunu dile getirdi.

Türkmeneli TV

Comments are closed.